Korku Evinde Nasıl Hayatta Kalınır?

Korku Evinde Nasıl Hayatta Kalınır?   İki tür insan vardır: iyi korku evlerini sevenler ve onun haricinde her şeyi yapacak olanlar! Eğer ikinci gruptaysan bu tür atraksiyonlara girmek imkânsız gelebilir fakat son saniyede vazgeçen veya yolun yarısında dışarı koşan tek kişi olmak istemezsin. Tamamen korkusuz hissederek üstesinden gelemeyebilirsin ancak birkaç ipucu ve tüyo ile kesinlikle korku ögelerini atlatabilir ve sonuna kadar dayanabilirsin.

1 İçeri girmeden önce korkularını fazla düşünme. Korku evine girmeden önce sahip olduğun endişeli düşünceler, ne kadar korkacağını ve ne tür korku ögelerini görebileceğini düşünmek aslında gerçekleri yansıtmaz; bunlar sadece kendi tahminlerindir. Daha içeri girmeden kendini korkutmak yerine, kendine bunun sadece ayarlanmış bir durum olduğunu hatırlat. Korku evinde sana kötü bir şey olmayacak; güvendesin.Sinirlerini rahatlatmak için korku evinden önce neşeli veya eğlenceli bir şeyler yap. Yemek yemek için dışarı çıkmayı, arkadaşlarla vakit geçirmeyi veya komik bir film ya da TV programı izlemeyi dene.
Pek çok insan korku evinin önünde korkar, ancak daha sonra bunun düşündüğü kadar korkutucu olmadığını görür ve aslında oldukça iyi vakit geçirir. Kendine, senin için de böyle olacağını söyle.

2Yalnız olmamak için en az bir arkadaşınla git. Bu, korku evlerinin temel kuralıdır: Asla yalnız gitme! Bir grupla veya hatta tek bir arkadaşla içeri girmek çok daha rahat hissetmene yardımcı olabilir. Elini tutmaktan veya çığlık atmaktan utanmayacağın kadar iyi tanıdığın biriyle git.
Arkadaşından korku evinde seninle birlikte kalmasını iste ve korkarsan onu tutman gerekebileceğini söyle.
Birlikte gidecek kimsen yoksa sırada arkadaş edinmeye çalış ve nazik görünen bir gruba katıl. Onlarla arkadaşlarınla olduğu kadar rahat olmayacak olsan da, yalnız gitmekten iyidir.
3Korku evinde kendini sakinleştirmek için derin nefes al. Korktuğunda, nabzın yükselir, cildin kızarır ve doğru düşünmek daha da zorlaşır, bu da seni daha da endişelendirebilir! Korku evinde yürürken kendine nefes almanı ve sakin kalmanı hatırlatarak bu döngüyü kesmeye çalış. Nabzının hızlandığını veya ellerinin titremeye başladığını fark ettiğinde, burnundan alıp ağzından vererek birkaç derin, sakinleştirici nefes al.
4 saniye nefes almayı, havayı ciğerlerinde 6 saniye tutmayı ve ardından 8 saniye boyunca ağzından geri vermeyi dene.
Kendine korkunu ve gerginliğini nefesinle attığını söyle. Bir sonraki köşede ne varsa ona hazırsın!

 

4Eğer içten içe korkarsan kendine bunun gerçek olmadığını ve sadece eğlence için olduğunu hatırlat. Korku evleri ne kadar korkutucu olsa da, hiçbir şeyin gerçek olmadığını hatırlamaya çalış. Kostüm içindeki insanlar sadece aktör ve ev de sadece sıradan bir ev. Hepsi sahte ve eğlence amaçlı.
Soğukkanlılığını korumak için kafanda, “Ben iyiyim. Bu gerçek değil.” gibi bir cümleyi tekrarlamayı dene. Gerçekten korkmaya başladığın zaman kendine bunu söyle.

Korku Evinde Nasıl Hayatta Kalınır?

6Eğer dayanamayacak gibiysen çıkmak iste. Dayanamadığın noktaya ulaşman sorun değil. Derin bir nefes al, sakin ol ve evden çıkarılmayı iste. Bir oyuncu veya personel seni toparlanıp sakinleşebileceğin bir çıkışa götürebilir.
Bunu panik atak geçiriyorsan veya çok korkarsan yapabilirsin.
Etkinliği erken terk etmenin utanılacak bir yanı yok. Yine de bir risk alarak içeri girdiğini ve bu sefer sonunu getirememenin sorun olmadığını unutma.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Hemen Ara
×

Merhaba!

WhatsApp'ta iletisim kurmak için asagıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya 0224 532 27 92 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

×