Nilüfer Korku Evi

Nilüfer Korku Evi 850 metrekare ve Yerin 10 Metre Altında

Mirror Korku Evi, Bursa’da 2019 yılından beri hizmet vermektedir.
Kaliteli ve Türkiye’nin en geniş alanına sahip oyunumuzda sen de korkularınla yüzleşmeye hazır mısın?

KORKU, GERİLİM, SİFRE VE⏳60DK.
EKİBİNİ KUR 2-10 Kişi
REZERVASYON YAP
Ücretsiz rezervasyon için tıklayınız.

EN YAKIN BURSA KORKU EVİ
Türkiye’nin En büyük Korku Evi 850 metrekare ve yerin 10 metre altında !
Kilitleri açarak çıkışa bir adım daha yakınsın.

Ekibinizi bir araya getirin !
BU ESSİZ DENEYİMİN KEYFİNİ ÇIKARMAK İÇİN
BİR TELEFON KADAR UZAGIZ YAZILACAK
HEMEN ARA

Bir meydan okumaya hazır mısınız?
60 DAKİKA SÜRE BASLIYOR…

KORKU EVİNİN TARİHÇESİ

Türkiye’de hızla yayılan korku evleri ve evden kaçış oyunları ilk olarak 2006 yılında ortaya çıktı. İngiliz yazar Agatha Christie‘in eserlerinden ilham alınarak geliştirildi.
Agatha Christie polisiye roman konusunda önde gelen yazarlardan biridir. Eserlerindeki gizemli hikayeler için bir başlangıç oldu.

Farklı bir açıdan bakılınca ise yön bulma oyunu olarak oynatılan Oryantring branşı ile geniş alanda benzerlik gösterir.Özellikle kamplarda buna benzer oyunlar kapalı alan olmadan oynatılmıştır.

Gerçek hayatta ilk uygulaması ise Hong Kong’da öğrenciler için düzenlenen bir kampın grup faaliyeti olarak gerçekleştirildi.

Ülkemizde ise ilk olarak İstanbul’da uygulanan bu oyun şuan bir çok ilde bulunmaktadır. İlk olarak 2013 yılında İstrapped isimli oyunla Türkiye’ye gelmiştir.

Oyun İstanbul’da kısa zamanda yayılmış ve 2014 yılında bir çok yerde açılmıştır. 2015’in ilk yarılarında 200’den fazla firma Türkiye genelinde evden kaçış oyunları alanında hizmet vermeye başlamıştır.

Bunların %55’i üç büyük şehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunmaktadır. Bu şehirler dışında oyunların en fazla olduğu iller Bursa, Eskişehir ve Antalya’dır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 11 Ortalama: 5]
Hemen Ara
×

Merhaba!

WhatsApp'ta iletisim kurmak için asagıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya 0224 532 27 92 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

×